Starfikir

Loading...

Toplantı ile ilgili söylenmiş güzel sözler

Toplantı sözleri,Toplantı ile ilgili anlamlı ve güzel sözler,Toplantı sözleri kısa

Toplantı ile ilgili söylenmiş güzel sözler
Loading...
67
23 Şubat 2016 - 19:19

Son zamanlarda kimi ararsanız toplantıda…Toplantı ne zaman biter acaba? – Belli olmaz efendim?
– Gelir gelmez toplantıya girdiler…
– Toplantı geç vakit bitti. Toplantı biter bitmez çıktılar.
– Bütün yetkililer toplantıda… Kusura bakmayın, cevap verecek insan yok.
– Toplantı belki biter ama… Daha sonra bir toplantıları daha var…
İnsanlarımız toplantı yapmaktan iş yapmaya vakit bulamıyor.
Güngör Uras,Milliyet
Bir toplantı çok sayıda insanın bir araya geldiği, bazılarının gerçekte düşünmediklerini söyledikleri, bazılarının gerçekte yaptıklarını söylemedikleri bir düzenlemedir.
Vladimir Voinovich
Politika böyledir; her fırsattan istifade! Sesli sözlü, hareketli, canlı bir millet olmak için her ne yapmak lazımsa hepsini bu millet yapacak. Bunu şiirinde, şarkısında, türküsünde, yazısında, halkın gözüne, kulağına, beynine söylemek, bağırmak, anlatmak lazımdır! Bunun için her toplantıdan, her insan kalabalığı olan yerden istifadeyi kaçırmamalıdır.
Memduh Şevket Esendal
Kalabalık toplantılardan ve uzun süreli toplantılardan hiçbir iş çıkmaz. Çıkamaz. Bir toplantıda beş kişiden fazla iştirakçi varsa kimse doğru dürüst fikrini söyleyemez. Fikirler doğru dürüst tartışılamaz.
Anonim
Bir toplantı yarım saatten fazla devam ediyor ise, toplantıya katılanların hiçbirinin ön hazırlığı yok demektir. Toplantıda her iştirakçi beyin jimnastiği yapacak, her iştirakçi aklına geleni söyleyecek demektir.
Anonim
Toplantılar iş birliktelikleri için bir başlangıç, bir ekibin sinerji oluşturması için bir fırsat, kritik kararların ele alındığı platformlar gibi birçok işleve sahip olabilirler. İş hayatında başarılı olmanın altın yollarından bir tanesi işlevi ne olursa olsun toplantılarda uygun davranışları sergileyebilmektir.
Tahsin Birgen
Çoğu şirkette neredeyse herkes toplantı organize edebiliyor. Sonuç: Gelişigüzel ve yüksel maliyetli toplantılar.
Anonim
Toplantı yorucu bir iştir. Bir toplantıdan çıkarak bir başkasına girenin kafasını toparlaması, verimli fikirler geliştirebilmesi, sağlıklı kararlar alabilmesi mümkün değildir.
Anonim
Zaman hırsızları listelerinin değişmez maddesi toplantıları daha işe yarar hale getirmek; gereksiz konuşmaları; birbirini ezmeye çalışan iş arkadaşlarını ya da bir an önce bitse de işimize dönsek diyenleri en azından toplantı ortamına çekmek ve katkılarını almak için yöntemler geliştirilmeli.
Anonim
Toplantı denildiğinde sadece toplantının kendisi değil, ön hazırlık ve düzenlenme süreci, toplantı sırasında dikkat edilmesi gereken yaklaşımlar ve toplantı sonrasında öne çıkanlar da düşünülmektedir.
Anonim
Vietnam-Vietkong görüşmelerinde, masa düzeni çok büyük bir problem olur. Bu müzakereler öncesinde oturma düzeni için bir buçuk ay çalışılır. Vietnamlılar, Vietkonglular onlardan daha aşağıya oturmazlarsa toplantıya katılmayacaklarını söylerler, böylece diğer masanın ayakları kesilir. Paris’te yapılan görüşmelerde de Vietkonglular, 15 cm aşağıdaki bir masaya oturtulur.
Ahmet Şerif İzgören
Arap subayları, Türkiye’ye çağırmışlar “Gelin nasıl çalışıyoruz görün” demişler. Adamlar bir ay kamuda toplantılara katılmış. Giderken onlara sormuşlar, nasıl buldunuz bizim kamu faaliyetlerini diye. Araplar cevaplamış “Külliyen brifing, icraat mafiş, nihayetinde kokteyl”. Bu ülkede, devlette böyle çalışmayan bir kamu kurumu bilen varsa bana yazsın, burada örneklemek isterim.
Ahmet Şerif İzgören
Fakirin gayri meşru çocuğu olursa piç, zenginin olursa yasak aşkın meyvesi olur. Fakir, kız peşinde koşarsa sapık, zengin koşarsa playboy olur. Fakir toplanırsa çete, zengin toplanırsa toplantı olur. Fakir çalarsa hırsızlık, zengin çalarsa yolsuzluk olur. Kavramların bile cepteki paraya göre değiştiği bir dünya’da adalet arıyoruz.
Can Yücel
Altı saatlik toplantı sonucunda iki kişinin midesine kramp girmiş, üç kişinin de uzun süre aynı durumda oturmaktan dizleri tutulmuştu. Şarap molası konusunda anlaşmaya varılmış ama diğer meseleler çozümlenememişti.Şirket toplantılarının çoğu böyle geçer. Toplantılarda yaşanan en yoğun duygular, huzursuzluk, aşırı can sıkıntısı ve bıkkınlıktır.
Anonim
Her toplantının, o işletmenin yönetim tarzı ve ilkeleriyle kaynaşmış kendine özgü bir dünyası vardır.
Anonim

Loading...
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sitemizde yayınlanan yazıların telif hakları haber kaynaklarına aittir, lütfen izin almadan kopyalamayınız.