Logan

Yakın gelecekte yaşlanmış ve yorgun olan Wolverine ve Professor X, Meksika sınırında saklanmaktadır. Fakat Logan’ın dünyadan gizlenmesi ve mirası, karanlık güçler tarafından takip edilen genç bir mutant geldiğinde sona erer. Şimdi Wolverine’de genç bir kadın klonunu Nathanial Essex’in liderliğindeki kötü bir organizasyondan korumalıdır.

Hugh Jackman’ı son kez Wolverine olarak gördüğümüz film Logan’ı James Mangold yönetiyor. Başrollerinde ise Hugh Jackman dışında Boyd Holbrook, Patrick Stewart ve Doris Morgado yer alıyor.

Yönetmen

James Mangold

Oyuncular

Hugh Jackman, Patrick Stewart, Dafne Keen, Boyd Holbrook, Stephen Merchant, Elizabeth Rodriguez

Senaryo

James Mangold, Scott Frank, Michael Green

Tür

Aksiyon, Bilimkurgu, Macera

Fragman
Değerlendirme

X-Men filmleri, Marvel’ın diğer çizgi romanlarından farklı olarak ayrımcılıkla ilgilidir. Dünya üzerinde azınlık olan her tür canlı için bir baş kaldırıdır. Mutantların sömürgeleştirildiği ve/veya köleleştirildiği yıllarda geçen film, yıllar içerisinde Logan üzerinde yapılan deneylerin artık kendisi üzerinde iyileşemeyecek yaralar açtığını ve gelinen noktada Logan’ın yardım alabilecek kimsesi kalmaması fikri iyi düşünülmüş, bu karanlık ve umutsuz dünya ise iyi yazılmış ve en önemlisi iyi çekilmiş.

İnsanoğlunun sınır tanımayan hırsları, güce olan tutkusu ve amacına ulaşmak adına hiçbir şeyden kaçınmaması yine mutantları acımasızca kullanmanın yolunu bulmuş. Bu anlamda malzemenin çocuklar olması daha da korkunç. Diğer X-Men filmlerinde buna benzer pek çok acımasızlık olsa da daha önce bu kadar sert bir anlatımla yüzümüze vurulmamıştı doğrusu.

Diğer Taraftan Logan son yılların en etkileyici işlerinden birisi gerçekten.Fragmanı ve konusuyla büyük bir merakla beklenen Hugh Jackman’ı son kez ‘Wolverine’ olarak göreceğimiz ‘Logan’ muhteşem bir veda filmi olmuş.

Logan, filminin diğer Wolverine filmlerinden ayrılan en büyük özelliği, hikaye kurgusuna baktığımızda filmin bir ‘yol’ filmi olması. Özellikle korku sinemasında sıklıkla rastladığımız yol boyunca kötücül karakterlerden kaçma ve kurtulma hikayesi filmin son halkasına çok yakışmış.

Hugh Jackman belki de hayatının en iyi işlerinden birine imza atmış,son Wolverine rolünü çok cesurca oynamış, vahşi tarafının yanındaki düşünceli kahraman iyi performe edilmiş.Son kez Logan’ı canlandıracak olmasının hakkını fazlasıyla vermiş ve sinemaya ilk adımı olan 15 yıldır canlandırdığı karakteriyle başarılı bir şekilde vedalaşmış.

Film R sınıflandırmasına sahip ve küfür ve şiddet içermektedir. Ultra kan ve şiddetin yanında Logan, gerçek anlamda yetişkin bir filmi.Bu filme gidecek çocuklar hem şiddetli sahnelerde travmaya girecektir, hem de daha yavaş ve karakter bazlı sahnelerde sıkılacaktır.

Logan, aksiyon bakımından beklentileri fazlasıyla karşılarken, gerçek bir final ile harika bir şekilde veda ediyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s