Starfikir

Loading...

Engel ile ilgili söylenmiş güzel sözler

Engel ve zorluk sözleri,Engel ve zorluk ile ilgili anlamlı ve güzel sözler,Engel ve zorluk sözleri kısa

Engel ile ilgili söylenmiş güzel sözler
Loading...
704
24 Şubat 2016 - 22:08

Gideceğiniz yoldan eminseniz, engeller ‘dinlenme noktanız’ olmaktan öteye gidemez.
Paulo Coelho
Büyük olmak için kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, ülke için gerçek amaç ne ise onu görecek ve o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır, herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. Fakat sen buna karşı direneceksin, önüne sonsuz engeller de yığacaklardır; kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu engelleri aşacaksın. Bundan sonra da sana büyük derlerse, bunu söyleyenlere güleceksin.
Atatürk
Kendi hayatını kendince yaşamalı, sorunlarını kendince çözmeli, engelleri kendince aşmalısın. Öğretmek, olanaklı olanı göstermektir yalnızca. Öğrenmekse onu kendin için olanaklı kılmaktır.
Paulo Coelho
İnsanın her şeyi iyi tanımasını engelleyen iki şey vardır: Biri ruhunun önüne perde çeken utanma, öteki de kendisine tehlikeyi gösterip büyük işlemlere girişmekten yüz çevirten korku.
Desiderius Erasmus
Başağın iyi yetişmesine engel olan şey, zararlı otlar değil, çiftçinin ihmalidir.
Konfüçyus
Tüm çiçekleri kopartabilirler; ama yine de baharın gelmesini asla engelleyemezler.
Pablo Neruda
Birçok insanın isteklerini hayallerini ve ihtiyaçlarını gerçekleştirmek ya da elde etmek isterken karşılaştıkları en önemli engel, gerekli olan ilk adımı, zamanında atamamış olmaktır. Bu ilk adım, başkalarının siz, fark etmelerine, ciddiye almaları ve dinlemeleri anlamına gelir.
Josef Kirschner
Tarih, en başarılı olmuş insanların, başarıya ulaşmadan önce büyük engellerle yüz yüze geldiklerini göstermiştir. Bu insanların başarılı olma nedeni, yenilgiden korkmamalarıdır.
Bertie Charles Forbes
Engelleri yollarınızı tıkayan şeyler olarak görmeyin. Onları size uçmayı öğretecek fırsatlar olarak görün.
Peyami Safa
Doyurucu bir yaşam sürmenizdeki tek engel, kendinizsiniz.
Jackson Brown
Kimilerini gözyaşlarına boğan ağaç, kimileri için yalnızca yolu tıkayan yeşil bir engeldir. İnsanın kendi neyse, gördüğü de odur.
William Blake
Ben bir işte nasıl başarılı olacağımı düşünmem, o işe neler mani olur diye düşünürüm, engelleri ortadan kaldırdım mı, iş kendi kendine yürür.
Atatürk
Paɾasızlık asla biɾ engel değildiɾ. Ama fikiɾsizlik biɾ engeldiɾ.
Ken Hakuta
Duyu organlarımız bizi yoldan çıkarmaya bayılır. En kandırıkçı olan da gözlerimizdir. Onlara fazla bel bağlarız. Etrafımızdaki dünyayı gördüğümüzü sanırız, ama aslında algıladığımız ancak yüzeydir. Nesnelerin gerçek tabiatlarını, özlerini bulmayı öğrenmemiz gerekir, ama gözler bu konuda bize yardım etmekten çok bizi engeller. Dikkatimizi dağıtırlar. Gözlerimizin karmaşasına bayılırız. Gözlerine fazla güvenen bir kişi, diğer duyularını ihmal eder, bununla işitme veya koklama duyularından fazlasını kastediyorum. İçimizdeki isimsiz organdan bahsediyorum. Şimdilik ona, kalbin pusulası diyelim.
Jan-Philipp Sendker
Esir olanları hür ve başkasına bağlı olan şeyleri sana ayrılmış sanıyorsan, her adımda engellerle rastlayacak, kırılacak, üzülecek ve şikayet edeceksin.
Epiktetos
Ya Rab, bu hasrete can dayanmıyor;
Zaman kısa, ben yorgunum, yol uzun…
Her adımda bir engel var, salmıyor..
Zaman kısa, ben yorgunum, yol uzun…
Abdurrahim Karakoç
Uzak mesafelere ulaşmak, yakın mesafeleri aşmakla mümkündür.
İmam-ı Gazali
Yanına varmadan, hiçbir köprüyü geçemeyiz.
Bornak
Aşkı hiçbir şey durduramaz; o ne kapı ne de sürgü tanır. Ve her şeyin içinden geçer. Başlangıcı yoktur, kanatlarını sonsuza dek çırpar. Ve engel tanımaz.
Kerstin Gier
Dünya için bir şeyler yapmak isteyen insan, başkaları tarafından yakalanmaktan kaçınmalıdır.
Goethe
Zamanını hep engel aramakla geçirme. Belki de hiç engel yoktur.
Franz Kafka
Rüzgarın özgürlüğünü kıskandı delikanlı ve onun gibi olabileceğini anladı.Kendisinden başka hiçbir şey engel değildi buna.
Paulo Coelho
Fırtınalar insanların denizi sevmesine engel olamaz.
Andre Maurois
Her engel bir fırsɑttır. Kɑlp kırıklığı, mutlu olmɑk için; hɑstɑlık, iyileşmek için; nefret, sevmek için; suç, bɑğışlɑmɑk için; bɑşɑrısızlık, bɑşɑrılı olmɑk için bir fırsɑttır.
Anthony Robbins
Başına ne gelirse gelsin her şeye rağmen nefes almaya devam edersin ve şunu çok net anlamanı isterim: Nefes almak senin kontrolündeyse, nefes almana kimse engel olamıyorsa aynı şekilde kimse senin mutlu bir hayat sürmene de engel olamaz. Çünkü nefes almanın basitliği ile mutluluğa dönüşmenin basitliği eşittir, onlar tek bir merkeze bağlıdır ve bunu idrak etmek tüm ıstırapların sonudur. O halde doğum ve ölüm de birdir, onları ayırt eden zihindir. Ve ölüm dediğin senin sonsuza uyanışındır.
Uğur Koşar
Tüm direnci kıran ve engelleri ortadan kaldıran unsur, sürekli ve kararlı çabadır.
Claude Bristol
Aşılmasına imkan olmayan, hiçbir duvar yoktur.
Anton Çehov
Büyük bir çıkmazdan kurtulduğunuzda ya da bir engeli aştığınızda kendinizi güçlü hissedersiniz.Ayaklarınız yere basmaz,adeta mutluluktan uçarsınız.Kader size bir oyun oynamıştır ve siz de ona meydan okumuşsunuzdur.
Cengiz Erşahin
Bir zamanlar tuhaf bir duyguyla başa çıkılmaz saydığımız engelleri hatırlamak, şimdiki gelişmiş halimizi o zamanın gelişmemişliğiyle karşılaştırmak, insanı nasıl gururlandırır, ne hoştur.
Goethe
Eğer yürüdüğünüz yolda güçlük ve engel yoksa, bilin ki o yol sizi bir yere ulaştırmaz.
Bernard Shaw
Akarsu, ne güzel hayat dersidir: Küçük engellerin üzerinde köpürür; büyüklerin yanından sessizce geçiverir.
Cenap Şahabettin
Bütün setler üstünden aşmak için kurulmuştur.
Friedrich Novalis
Hayatta gelmek istediğiniz yere ulaşma şansınız, karşılaştığınız engellere verdiğiniz tepkilere bağlıdır. Yani ya vazgeçeceksiniz ya da denemeye devam edeceksiniz. Bu kadar basit. Sizin verdiğiniz karar, geleceğinize karar verir.
Norman Vincent Peale
Pek çok insan gerçekleştirmek üzereyken vazgeçer. Ancak karşılaştığın bir engelin, sonuncusu olmadığını asla bilemezsin.
Chuck Norris
Yapmamız gereken sevgiyi bulmak değil, içimizdeki sevgiye karşı inşa ettiğimiz tüm o engelleri arayıp bulmaktır.
Mevlana
Engeller, gözünüzü hedeften ayırdığınız zaman karşınıza çıkan korkunç şeylerdir.
Henry Ford

Loading...
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sitemizde yayınlanan yazıların telif hakları haber kaynaklarına aittir, lütfen izin almadan kopyalamayınız.