Starfikir

Loading...

Bugün ile ilgili söylenmiş güzel sözler

Bugün Sözleri,Bugün ile ilgili anlamlı ve güzel sözler,Bugün Sözleri Kısa

Bugün ile ilgili söylenmiş güzel sözler
Loading...
589
07 Mayıs 2017 - 8:58

Bugün ile ilgili sözleri sizler için hazırladık bu sayfada.Günün her doğuşu yepyeni ayrı bir gün getirir. Talihim bugün yaver gidiverir bakarsın. Ben işimi eksiksiz yapayım da kısmet geldiğinde beni aradığı yerde bulsun.Bırakın ‘bugün’ geçmişi hatıralarla, yarını ise özlemle kucaklasın.

Bugün ile ilgili güzel sözler

İnsan duyguları değişen olaylarla nasıl gizli, bambaşka bir akış kazanıyor! Bugün sevdiğimizden yarın tiksiniyoruz, bugün aradığımızdan yarın kaçıyoruz,bugün istediğimizden yarın korkuyoruz, korkudan titriyoruz üstelik.
Daniel Defoe
Bir gün gelir, kuvvet el değiştirir. Bu hep böyle gider ve dün bağıran bugün suskun, bugün susan ise yarın bağıran olur.
Ahmet Muhip Dıranas
Olacak olan olur, beklenen gelir. Bugün doğan yarın elbet ölür.
İskender Pala
Geçmişten ders al, bugün için çalış, gelecek için hayal kur!
Mümin Sekman
Geçmiş ve gelecek matruşkalar gibi birbirlerinin içinden çıkarlar. Birbirlerinin içine girerler. Geçmişin içinde gelecek, geleceğin içinde geçmiş; dün ve yarın iç içe geçmiş. Dünü bin bir şekilde yorumlayabilir insan. Yarını da bin bir şekilde hayal edebilir. Ama ya bugün; göbeği düne bağlı olan ve damarlarında yarının kanı akan bugün?
Mine Söğüt
En sevdiklerinde dahil olmak üzere mesafeni hep koru. Unutma ki bugün ”Her şeyimsin” dediklerin, yarın ”Hiçbir şeyin” olabilir.
Erdal Demirkıran
Kopar goncaları henüz vakit varken bugün.Anlamazsın sonra nasıl kanatlanır, uçar gider. O gonca sana gülücükler saçarken bugün. Gelince yarın, sararır solar, boynunu büker.
N.H. Kleinbaum
Hepimiz, içinde dün, dışında yarın olan pencere camları gibiyiz. Aynı anda dünün ve yarının görüntüleri yansıyor üzerimize. Bugün, saydam bir an gibiyiz…
Ece Temelkuran
Bugün seni iki mavinin arasında sevesim var. Denizin hemen üstünde gökyüzünün biraz altında…
Ahmet Batman
Dün yok, yarın da. Bir tek bugün var çünkü. Dahası bir tek an var. Ve anın derinliğinde hepsi üzerime yığılmış halka halka çoğalan, katman katman derinleşen bir zaman var.
Nazan Bekiroğlu
Dizginlenmemiş bir coşku ile yaşamanın önemini hiçbir zaman unutma.Tüm canlı varlıklardaki özel güzellikleri görmeyi ihmal etme.Bugün ve şu an bize verilmiş bir hediyedir.Amaçlara odaklanmaya devam et.Evren geri kalan her şeyi halledecektir.
Robin Sharma
Zaman devran üzerinedir; kader aynasına bugün yansıyan yarın değişir. Şahin yavrusu yine şahin olur.
İskender Pala
Geleceği siz yaratmıyorsunuz;bırakın gelsin.Siz bugün size sunulan rolü en iyi şekilde icra etmeye bakın.
Muhammed Bozdağ
Her yönden aşabileceğiniz tek kişi sizsiniz.Kendinizi kendinizle karşılaştırın; düne göre bugün yeni bir bilgi öğrenmişseniz, doğru yoldasınız.
Muhammed Bozdağ
Bugüne kadar siz benim için yol gösterici idiniz. Bugün öyle bir yaşta bulunuyorum ki, kişiliğimin tamamlanabilmesi için yalnız olmalıyım.
Halid Ziya Uşaklıgil
Ama bugün olmak, meczuba yabancı olmadan akıllı olmaktır; zayıfın yıkımına sebep olmadan güçlü olmaktır; küçük çocuklarla oynamaktır, ama bir baba gibi değil, onların oyunlarına katılmak isteyen bir arkadaş gibi.
Halil Cibran
Bugün gerçekten benim son günümse… Kendimi hiç iyi hissetmezdim. Henüz en güzel yerleri görmedim, en güzel yemekleri yemedim, en güzel kızla öpüşmedim.
Tunç Kılınç
Halk dediğin değişken bir şeydir.Bugün böyle davranır, yarın tam tersini yapar. Teşvik ve tehdide bağlı…
Zülfü Livaneli
Dünün üzüntüleri ve yarının endişeleriyle donatılmış bir kalpten, bugün için bir şey bekleme.
Ender Haluk Derince
İyi günler ve kötü günler olacaktı. Bugün sadece kötülerden biriydi; yoldaki bir dönemeçti, atlatılacak ve hayatta kalınacaktı.
Jojo Moyes
İnsan bugün kendini olduğu gibi kabul eder, ama onun tabiatında yarın başka biri olmak vardır.
Cengiz Aytmatov
Günlüğüme, ‘bugün hiçbir şey olmadı’dan fazla ne yazabilirim? Hayatımı, dünü. Herkesin ki gibi, benim hayatım da roman. Hep, ne olacağını bilmediğim büyük eksikliğinin yakında tamamlanacağını umduğum bir roman.
Ayfer Tunç
Her günün sana sunduğu özel anların tadını ­çıkar çünkü sahip olduğun tek şey bugün ve şu andır.
Robin Sharma
Dünya her gün aynı yüzle ortaya çıkıyorsa bunun nedeni tembelliktir sanırım.Ama bugün, değişmek istiyor sanki.Öyleyse her şey, evet her şey olabilir.
Jean-Paul Sartre
Nasıl olsa arkamdan bir gün ağlayacaksın,
Bugün ölsem ne çıkar? Ne çıkar ölsem yarın?
Faruk Nafiz Çamlıbel

Loading...
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sitemizde yayınlanan yazıların telif hakları haber kaynaklarına aittir, lütfen izin almadan kopyalamayınız.